Jdi na obsah Jdi na menu
 


Murderdolls začali hrát jako The Rejects v roce 1995 (ale ještě před Slipknot), založeni Joeym a ex-zpěvákem Dizzy Draztikem. Joey označuje zvuk The Rejects jako: "křiklavý, agresivní, hrubý, šílený, pochybný, heavy a 'blood and guts' rock ´n´ roll". Měli velké problémy s obsazením a to do té doby, než se Joey v roce 1999 seznámil s Tripp Eisenem na turné, když Statix-X a SlipKnoT společně hráli na La Vida Loco před Coal Chamber. S Trippem si hned padli do noty - sdílejí spolu lásku k hororům, Motley Crue, Slayeru a Twisted Sister.

Ten pak sehnal Wednesdayho13 jako basáka. S Joeym rychle začali přepisovat staré songy a psát nové (inspirovaly ho horory a prohlašuje, že žádný z textů není založený na osobní zkušenosti) a po nějaké době ho Joey požádal, jestli by něco nezazpíval. Zalíbilo se mu to, tak Wednesday zůstal jako zpěvák a Dizzy letěl. ("On s tím nepraštil dobrovolně... Prostě jak jsem slyšel Wednesdayho zpěv, bylo jasný, že je tam zbytečný. No prostě sme ho vykopli. A taky s Wednesdayem byla mnohem snadnější spolupráce než s Dizzym." - Joey).

Po vstupu Wednesdayho se změnilo opravdu všechno - i název :"No, dlouho jsme vybírali, a pak mě napadlo tohle... Občas jsme si totiž dělali žerty z toho, že naše hudba je něco mezi The New York Dolls a Murder Junkies no a tak jsem to spojil... (smích)... naše songy jsou takové hororové, no tak jsme mysleli, že jméno by nás mělo jako reprezentovat." - Joey.

Byli garážová kapela v pravém slova smyslu - až do vydání Slipknot sice pilně zkoušeli, ale za celou tu dobu odehráli jen 4 live show, a to jen Tripp a Joey na kytarách.

Album Beyond The Valley Of Murderdolls nahráli jen ve třech - Joey kytary, basu a bubny, Tripp kytary a Wednesday13 basu a zpěv. Nahrávali ji v SR Audio studiu na konci dubna/začátku května 2002 v Des Moines a produkoval ji (zčásti i mixoval) Joey. Pak, když měli vyrazit na turné, přibrali do party ještě Trippovy kamarády Erica Griffina a Bena Gravese (alias The Ghoul), kteří se také objevili v klipu, který Static-X natočili jako soundtrack k Queen Of The Dammned a do té doby prodávali v obchodech na proslulé Merlose Avenue v LA.

Po vydání desky, která měla (a ještě furt má) ve světě velký úspěch, má skupina venku singl Dead In Hollywood, kde si v klipu zahrál i Marylin Manson. Pak Tripp opustil kapelu (zjistil, že nezvládá 2 kapely zároveň) a místo něho hraje kytarista Dope, Acey Slade. Skupina se vydala na turné po celém světě a nejblíž České republiky hráli v Mnichově a to na turné s Papa Roach. Tohle turné mělo taky velký úspěch, ale prý jejich hudbu fanoušci Papa Roach moc nebrali. V Londýně Joey bubnoval (jen tak ze srandy) místo jejich bubeníka a bylo to vlastně úplně poprvé, co veřejně hrál unmasked na bubny.

Jejich live show jsou plné energie a radosti z hraní. Hudebně se sice hodně inspirovali od Alice Cooper, ale na show rozhodně nic podobného nepředvádějí - neusekávají hlavy hadům ani nemají na stage gilotiny. ("Rozhodně žádné násilí jako ve Slipknot. Ale jasně, taky se při koncertech dějí totální šílenosti... Něco jako kdyby Stooges pařili na Amen. Ale řekl bych, nikdy není dopředu jisté, co se stane. Wednesdaymu se v mozku rodí totální šílenosti!!!! Ale pozor, rozhodně by se to nemělo brát moc vážně. Všechny naše songy mají melodické refrény a jsou veselé a zábavné jako peklo, takže ta show už se od toho odvíjí tak nějak automaticky. Jo, není to tak, že bychom jen stáli a hráli. Skáčeme po celé stage, skáčem do davu... Jednou jsem (za hraní) vyskočil na drumset, málem to Bena porazilo. Když hraju, jsem úplně šílený. Nepoznal by jsi mě." - Joey)

Členové Murderdolls

25.11.2006

Joey Jordison

Hraje na kytaru
Datum narození: 26. 4. 1975
Výška: 5"3
Váha: 160 lbs
Zaměstnání před Slipknot: Noční směny na benzínce v Des Moines. Od tama ho ale brzo vykopli prtože prý 'děsil zákazníky'. Vlastně za ním vždycky přišel Shawn, pustili si metal na plné pecky a vymýšleli Slipknot.
Joey je kromě Murderdolls taky ve skupině Hell Pig, ale to je ještě všechno v začátcích. Jeho další project je Amiccus, ale ti teď nic neplánují.
Pravé jméno: Nathan Jonas Jordison, ale odjakživa se mu říká Joey.
Předzdívka: Superball (K té předzdívce přišel tak, že jednou byl po show tak naštvaný, že skákal po místnosti a řval) nebo Anal
Má dvě sestry a úžasnou mamku — obrovská fanynka Slipknot, nenosí nic jiného, než Slipknot a Murderdolls oblečení. Nevlastní otec v prosinci 2002 zemřel.
Jednou na tour s Coal Chamber s sebou neměl svého technika a byl z toho tak vytočený, že rozebral svůj drum set a začal jednotlivé části házet proti zdi. Přitom si rozřízl koleno a týden nemohl hrát.
Jednou po něm Shawn hodil pivní sud. Joey nestačil uhnout a tak má na hlavě pořádnou jizvu.
Koníčky: hudba, videohry, spánek a sex.
Když mu bylo 6 let, viděl v místních novinách zprávu, že v Des Moines byl Ozzy Osborne a ukousl hlavu netopýrovi. Na malého Joeyho to tak zapůsobilo, že si pár dní později koupil CD Blizzard Of Ozz.
Od 6ti let miluje horory a gore. Metal poslouchá od 13ti
Hudba, která ho dost ovlivnila: The Venom, Slayer, Jane´s Addiction, Police, Cannibal Corpse, Mercyful Fate, KISS, Fantomas, Misfits, Melvin, Black Sabbath.
Je nejmenší a nejukecanější člen Slipknot.
Na kytaru začal hrát v pěti letech a hraje na ni stejně dobře jako na bubny.
První bubny dostal v 10ti letech. Ty ale rozmlátil, když se mu nedařilo s činelama, ačkoli cvičil od příchodu ze školy dlouho do noci. Rodiče mu k Vánocům koupili nové.
Udělal remix Mansonova Fight Songu. Taky se objevil v jeho videoklipu k songu Tainted Love.
Manson zase pro změnu hrál v Dead In Hollywood klipu od Murderdolls. Je Mansonův velký fanoušek a propařili spolu celý Ozzfest.
Nejoblíbenější horor — The Phantasm Car.
Stále žije se svou matkou... v tom samém pokoji, ve kterém spával od svých 2 let. Jeho máma je zároveň jeho nejlepší kamarádka (nejlepší kamarád je prý Paul) a strká mu jídlo pode dveřmi.
Před Slipknot byl ve skupinách Motividious a Anal Blast (CD Vaginal Vempire napsal společně s Paulem)
První koncert, na kterém byl byli KISS na tour Asylium.
Sám sebe popisuje jako introvertního, tichého a pozorného.
Udělal zpětné vokály v songu Nothing Is Left z Burning Red CD (Machine Head).
S Trippem Eisenem založil Murderdolls.
Jeden z jeho největších snů je bubnovat pro Slayer.
 Wednesday 13

Zpěvák.
Zakladatel skupiny Frankentstein Drag Queens from Planet 13 of Landis
Žije v Severní Karolíně se svoji manželkou Roxanne a dcerou Zoie.
Nikde nesděluje své jméno a myslím že asi skoro žádní fans neví, jak se ve skutečnosti jmenuje. Jeho předzdívka pochází z jeho 2 oblíbených televizních pořadů: The Munsters (1313 je jejich č.p.) a The Addams Family ("ta malá děvka Wednesday Addamsová")
Původně vstoupil do skupiny jako basák, ale za nějakou dobu po něm Joey chtěl, aby něco zazpíval a byl tak nadšen, že Dizzy letěl. Pak s Joeym přepsal většinu songů.
Pocit štěstí mu prý dodávají kuřata z KFC, televize a hudba Alice Coopera. Nejšťastnější byl prý v dětství, když sbíral figurky vojáků.. protože život byl jednoduchý.
Z žijících osobností nejvíce obdivuje Alice Coopera a Tim Burtona.
Jeho největší životní láskou je prý rodina. Prý by pro ni i zemřel..
Strašně by se chtěl naučit nějaké triky s jo-jem.
Jeho nejcharakterističtějším znakem je podle vlastních slov jeho smysl pro humor.
Nejoblíbenější spisovatel — Dr. Seuss
Používá Blue Tooth zubní pastu. :)


 Eric Griffin


Basista.
Zakladatel skupiny Synical.
Je z Bostonu, ale teď žije v Los Angeles.
Kdysi s Benem prodávali oblečení na Merlose Avenue.
Objevil se ve videích Cold (Static-X) — jako upír, Back To School (Deftones), Movies (AAF) a taky se mihnul ve filmu Queen Of The Damned.
Jeho první koncert na kterém byl byli Motley Crue.
První desky: Když mu bylo 6, dostal album Dynasty (KISS) a v páté třídě Shout At The Devil (Motley Crue) a Stay Hungry (Twisted Sister)Ben Graves


Bubeník, hraje na bubny od svých 12/13ti let.
Narozen 5. listopadu v Bostonu, od roku 2001 žije v Los Angeles. Prodával s Erikem oblečení.
Narozeniny má 5. listopadu.
Miluje Cookie Crips sušenky a jí je přímo z krabice.
Narozen 5. listopadu.
Má piercingy v obou uších, levé nosní dírce a ve rtu.
Tetování — dvě rudé růže na pravém rameni.
Nejoblíbenější barvy: červená, černá, fialová, zelená.
nejoblíbenější pití: minerálka & Red Bull (před koncertem) / "Heineken & Heineken" (po koncertě)
Nejoblíbenější skupiny: Mindless Self Indulgence, Marilyn Manson, Orgy, Deadsy, NIN, White Zombie, Coal Chamber.
Nejoblíbenější filmy: Halloween, Strange Days, The Terminator, Pulp Fiction, Blade Runner, Predator.
Nejoblíbenější televizní seriály:  The Munsters, Jackass
Má rád horory, thajská jídla, zkažené holky
Nenávidí rána, provoz v LA, účty svého mobilu.


 Acey Slade


Kytarista.
Má předzdívky Mr. Bones, Bones a Acey Bat.
Narozen 14. prosince 1974.
Má hnědé oči.
Předchozí kapely: Vampire Love Dolls a Dope (1999 — 2000)
Má rád Nightmare Before Christmas, Jacka Skellingtona, komiksy Sandman, červenou, suši, koláče, belgickou čokoládu, černošky.
Pracuje na nějakém vlastním side projektu.  


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Murderdolls

(Korba, 3. 4. 2011 11:00)

měla bys to předělat . už sou zase nový členové ;)

Hustý :D

(Mr. X, 2. 1. 2011 0:21)

vážně hustý, tolik sem toho o nich ani nevěděl :-) nejvíc sem se těšil, až si přečtu o Wednesday13...asi protože právě on je můj nejoblíbenější člen kapely :-D