Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všechno to vypuklo v roce 1993. Skupinka lidí se dala dohromady, aby společně založili skupinu Slipknot. Název Slipknot nic neznamená a vymyslel ho Anders, protože tak pojmenoval jednu písničku. Po roce zkoušení a hraní v klubech po Des Moines, hlavně klubu Hairy Mary's, který tenkrát vlastnil Shawn si vydali na vlastní náklady album Mate, Feed, Kill Repeat, které bylo produkováno Seanem McMahonem. Toto album stálo 15.000 dolarů a mělo zhruba 2000 kopií. Potom dostal do kapely Shawn s Joeym a Mickem Coreyho, kterému se přezdívalo Kings of Des Moines. Ze začátku nenosili Slipknoti kombinézy a masky. To napadlo Shawna po pár shows, že by měl každý něco nosit. Předtím jsme mohli Coreyho vidět na shows v hábitu kněze atd. Paul, Shawn a Joey se v jednom rozhovoru zmínili o některých pravidlech, kterými se SlipKnoT řídí:

  • "Nikomu na nic neodpovídáme"
  • "Nezajímáme se o žádné trendy"
  • "Hrajeme si co chceme"
  • "Nenecháme cizím lidem žádný prostor k rozhodování o skupině"

Nakonec Slipknoti zakotvili na devíti chlapcích oblečených v kombinezách a surrealistických maskách. Také si každý určil svoje číslo a to takovéto: #0 Sid (DJ), #1 Joey (Bubny), #2 Paul(Basovka), #3 Chris (Perkusista + zpětné vokály), #4 James (Kytara), #5 Craig (Sampler), #6 Shawn (Bubny), #7 Mick (Kytara), #8 Corey (Zpěv).
V roce 1997 hledal producent Ros Robinson (první CD Korn, Sepultura - Roots, dokonce blízce spolupracoval s českými Sunshine) nějakou skupinu pro svojí novou značku IAM Records skrz Roadrunners. Ikdyž Slipknot měli spoustu nabídek od jiných společností, vybrali si Roadrunner a začali nahrávat svojí druhou desku s názvem Slipknot na Indigo Ranch v Kalifornii.
Album vyšlo 9. 6. 1999. Slipknot se vydali na šňůru s Ozzfestem a na turné k nové desce - skoro po celém světě. Deska i turné (jako všechny ostatní) měly velký úspěch. Skupina se kromě své brutalní hudby proslavila i svými live shows, které jsou popisovány jako "unbridled agression and releases of tension". Tyto shows jsou plné energie.
Deska Slipknot slavila velký úspěch, protože se stala zlatou a po dvou měsících dokonce platinovou (pro producenta Rosse Robinsona dokonce první)!
Zanedlouho poté Slipknot absolvovali úspěšné turné po Americe se skupinami Coal Chamber, Amen a Machine Head. Pak následovalo turné se SOAD a další turné po Evropě.. a pak zase.. Členové se na veřejnosti ukazují zásadně jen v maskách (kromě Jamese, Corey a Joeyho, ti hrají ve svých dalších skupinách bez masek), ale nesouhlasí s tím, že se skrývají, ale naopak, že svými maskami toho dokážou vyjádřit mnohem víc. A taky jim dávají svobodu, že dělají věci, které by možná jinak nedělali.
Až trochu utichlo to šílenství a koncertní šňůry, začali Slipknot pracovat na novém CD s názvem Iowa. To bylo jedno z nejočekávanějších CD roku 2001 a vyšlo ke konci léta. Před vydáním o něm Slipknot řekli: "Předchozí dvě desky jsme pojali v barvách... tohle je jen černo - bílé. A bude víc bolet. Je to, jako kdybychom otáčeli nůž ve vaší ráně." Joey Jordison: "Bude třikrát tak rychlejší, třikrát tak šílenější a třikrát tak brutálnější". SlipKnoT také nahráli DVD s názvem Disasterpieces, které se natáčelo v Londýně.
Posledním studiovým počinem skupiny, bylo jejich nejnovější album s názvem VOL.3:(The Subliminal Verses), které je trochu jiné, než ty předešlé a je, co se týče náročnosti muziky, mnohem náročnější. Corey o albu řekl: "Někteří to album budou milovat a jiní nenávidět." V listopadu roku 2005 vyšlo Live CD skupiny SlipKnoT s názvem 9.0: Live, které zaznamenalo skvělé prodeje a u fanoušků si získalo velkou oblibu. Toto CD bylo nahráváno na koncertech v městech Las Vegas, Singapur, Tokyo a Osaka.
Rok 2006 začal pro kapelu velmi dobře, protože se na skupinu konečně usmálo štěstí a povedlo se jí na šestý pokus vyhrát cenu Grammy v kategorii "Best Metal Performance" za jejich singl k písni "Before I Forget" z prozatím posledního alba "Vol. 3: (The Subliminal Verses)".

                               Složení Kapely

#0 Sid - DJSid 2

Pěkně sarkastický DJ, Sid má pořád na obličeji plynovou masku, neustále se popichuje s bubeníkem Shawnem, který nosí masku klauna. Často to končí násilím.

Joey 1

#1 Joey - bubnyJoey 2

Povídavý vedoucí bubeník, Joey má dlouhé černé vlasy a nosí bílou japonskou expresionistickou Kabuki masku. "Prázdný výraz masky mi sedí. Jenom nás nenazívejte Wrestlingová skupina, jsem malý a neumím zápasit!" S oblibou nazývá fanoušky Slipknotu "maggots".

Paul 1

#2 Paul - basa

Paul 2

Paul je spoluzakladatelem Slipknotu společně s Shawnem. Prasečí maska má vztah k jeho shovívavé povaze.

Chris

#3 Chris - perkusionista

Chris je bavičem skupiny a nosí masku Pinokia. Je ovlivněn klasickými metalovými bubeníky jako jsou Igor Cavalera a Dave Lombardo. Chris taky říká, že viděl UFO na ranči Indigo.

Jim 1

#4 James - kytaraJim 2

Nový šílenec v partě. James se přidal ke skupině během nahrávání alba a byl přinucen skupinou nosit nějakou masku. Říká, že když se stal členem Slipknotu změnil názor na "Dobré" a "Špatné".

Graig 1

#5 Craig - samplérCraig 2

Craig původně přišel ke skupině jako kytarista, ale teď dělá zvukové efekty. Je uvězněn uvnitř těžké potápěčské helmy pokryté hřeby. Často odchází z koncertů dřív, aby si zachoval anonymitu. Cítí se sám a odcizeně, protože vedle něho nechce nikdo být, když háže hlavou.

Shawn 1

#6 Shawn - perkusionistaShawn 3

Bubeník a spoluzakladatel Slipknotu. Než se přidal byl svářeč. Shawn si rozbil čelo dvakrát během jedné skladby a utrpěl mnohá zranění při koncertech a vystoupeních. Shawna ovlivnili Kiss a Motley Crew.

Shawn 2

Mick 1

#7 Mick - kytaraMick 2

Mick je obr, s hokejovou maskou. Je si plně vědom podobnosti s Jasonem Vorheesem z filmu "Pátek třináctého". Popisuje se jako noční živel. Mick je fanouškem hromadných vrahů a miluje kočky. Začal hrát v 16 a jeho první show byla v 19. Rád poslouchá Immolation, Morbid Angel, Jimiho Hendrixe, Deicide a Beatles.

Corey 1

#8 Corey - vokályCorey 3

Corey je neuvěřitelně hypnotický frontman. Pracoval v sexshopu v jeho rodném městě Des Moines. Pod koženou masku nosí dready z jeho vlastních vlasů.

Corey 2

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

+predesly koment 12 leta blondynka

(jana, 15. 3. 2015 23:23)

Tvoje Maminka mela mrtvicku u porodu ?

Řvanicová kapela Podivný Šumbark

(Habsburkovská 12 letá blondynka, 12. 8. 2014 3:21)

Metal a Satanismus je hnuj a odpornost a 12 leté blondynky a Habsburkové a Řvanice vede mám radší Řvanicovou kapelu 12 letych blondynek Podivný Šumbark a Metal a Satanismus je hnus.

Re: Řvanicová kapela Podivný Šumbark

(Habsburkovská 12 letá blondynka, 12. 8. 2014 3:24)

Odporný je Satanismus a Metal a Dobry je 12 leté blondynky a Řvaní v hudbě.

..o Zpěvák a Bass ze Slipknot..

(Robo B@starD, 13. 3. 2013 23:21)

jo ještě o tom zpevakovi,takže ne dredy ale jakési horor provazy co také vypadají jalo Cool dredy. tamto ..najdi v dalšim komentu: tak si dovoluju říct že Ta maska má i další význam jako: Pigs-i satanistycky jde toto říct jako význam pro 'ti bezbožní'(ale není to o něm míněno) ..pigs(prasata)..ti bezbožní)o všech a on pobožný killer,vrah(ch) a kvalitní kytarysta. je taky nutno dodat že neni už mezi živimi(předávkování se) ale jen neni mezi lydskymi živími.. Podle satanistyckých pravidel které jsou za odměnu přímo od Ďábla(Satan,Smrt jev mix top ninja) ..za odmenu přímo od Ďábla-v uctívací rep demon rotaci dostal další nové poznatky od prostoru(sám,v myšlenkách new sh*t) tak dle těchto kouzel(black magic+v myšlenkách teknik+v dušeTeknik) ..dle toho znát že ten vrah(Paul2Bass) je jen tělesně pryč,ale jinak je v takzvanym raji ale doOpravdy to je jen jiná část vesmíru a takovédle Duše jako je on tam jsou(vrahoun+posvatne kill + >>serial killer<< +muzik_serial bass na full kapelu. Takovato duše to má u Satana ok.ale Hlavně že nebyl zabitej,to by se v tom případě nepočítalo to o tom ráji a bylo by to pro něj zlé ne kuprospěchu,což se u něj nestalo,taky by nemělo..Slipknot.. Killers..Respekt. *pííp,message komplet.

2013koment-jéé Slipknot.. Je mi 28 ,takže tak 11let je znám a nejwíc..ale jen jako pauza od poslouchání New york Gangsta Rap

(Robo Bastard, 13. 3. 2013 22:52)

..Gangsta Rap (samí smrtky) .Wu tAnG(afrik v newYork) .nECRö(white raper) *Pro Autora stranek: pÉRfekt zaměření stránky v audio politice o Gothic a Metal. Ale bohužel jedna věc z kterou nesouhlasim.. A to že(todle neni na tebe).. a to že zpěvák v masce nenosí a neměl nikdy dredy..jsou o tom k nalezeni rozhovory na youtube a je to vidět i na bez masek koncertech.Ale jinak tam je všechno u všech prawdä. ..Paul2 je také prawda a hezký odstaveček a dovolil bych si dodat že: (najdi v dalšim komentu)

konecne

(chacha, 19. 7. 2011 23:47)

po roce paul R.I.P. konecne zahrali jinak dobra stranka je videt ze se trchu taky vo satanizmus zajmas

:-O COŽE???

(Honza, 19. 5. 2009 17:13)

slipknot znamená víc než dost když to rozdělíš na slip knot a přelož si to

607120784

(SlipKnoT, 21. 4. 2009 18:45)

MASAKR JOJO TIPCI